ساکشن روغن با دستگاه -تهران مدرن

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. ساکشن روغن با دستگاه
  4. chevron_right
  5. ساکشن روغن با دستگاه -تهران مدرن

تعویض روغن با ساکشن

وظیفه ی روغن موتور

وجود روغن در موتور به منظور کاهش سایش بین قطعات موتور،‌ کاهش اصطکاک قطعات موتور، خنک کاری و موارد بسیاری دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. روغن موتور با گردش مداوم در بین اجزاء موتور که در حرارت بالایی کار می کنند علاوه بر خنک کاری موتور، به دلیل ترکیب با مواد مختلف حاصل از احتراق، آلوده می شود و با جذب سایر ذرات معلق رنگ طبیعی خود را از دست می‌دهد و در طول کار خود خاصیت خود را از دست می دهد و همچنین به دلیل بخار شدن کاهش هم پیدا می کند.

برای جلوگیری از آسیب دیدن اجزاء موتور بایستی روغن موتور در زمان مناسب تعویض شود. برای تعویض روغن موتور علاوه بر دقت در حجم روغن و نوع و ویسکوزیته ی آن، باید به نحوه تعویض آن هم دقت کنیم که در ادامه نکاتی در رابطه ی با روش های تعویض روغن بیان می شود.

در حال حاضر سرویس کاران از دو روش برای تعویض روغن استفاده می کنند.

۱٫ تخلیه از پیچ کارتل

برای تعویض روغن موتور می توان از پیچ کارتل موتور استفاده کرد که این روش قدیمی، سنتی و با دردسرهایی همراه است. به عنوان مثال چون پیچ کارتل آلمینیومی است با باز و بسته کردن آن به مرور زمان رزوه ی آن خراب شده و روغن نشتی خواهد کرد که برای تعمیر دوباره ی آن باید به صافکار مراجعه کنیم. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی دستگاهی مختص انجام این عمل طراحی شده که با مکانیزم ایجاد خلا توسط باد و سپس مکش روغن خودرو بدون حتی ذره ای آلودگی تخلیه به آسانی انجام می شود.

۲٫تخلیه با دستگاه ساکشن

این روش که تقریبا روشی به روز می باشد تعویض روغن را آسوده و پاک کرده است. در دفترچه ی خودروهای به روز تخلیه ی روغن را به وسیله ی مکش پیشنهاد می کنند.

نحوه ی کار دستگاه ساکشن

با خلاء موجود در مخزن دستگاه ساکشن اگر شیلنگ دستگاه را به موتور (گیج) اتصال دهیم روغن موجود در موتور را کاملا مکش می کند و چون در حالت تقریبا داغ موتور این عمل انجام می شود، لجن ها و رسوبات در صورت وجود کاملا از موتور خارج می شوند.

دربعضی دستگا ه های ساکشن مخزن شیشه ای و مدرج می باشد که هم حجم روغن خارج شده و هم مواد ناخالصی موجود در روغن به صورت چشمی قابل آنالیز می باشد.

مزایای استفاده از دستگاه ساکشن روغن موتور

استفاده آسان برای انواع مدل های خودرو

کمک به افزایش طول عمر موتور

داشتن محیط کار تمیزتر

مناسب برای خودروهایی که پیچ تخلیه یا پیچ کارتر آنها در دسترس نیست

تعویض روغن ۲۰۶

در خودروی ۲۰۶ به دلیل عدم دسترسی مناسب به پیچ تخلیه ی کارتل از ساکشن استفاده می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست