تعمیرگاه ام وی ام

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. تعمیرگاه ام وی ام
null

تعمیر خودرو ام وی ام 110

در ابتدا توسط این ویدیو با تعمیر تخصصی خودرو ام وی ام توسط کادر مجرب تهران مدرن در شرق تهران آشنا می شویم:

ویژگی محیطی تعمیرگاه تهران مدرن در تعمیرگاه ام وی ام

 • فضا و تجهیزات کافی

ما، در تعمیرگاه تهران مدرن در تعمیرگاه ام وی ام چند بالابر برقی سنگین داریم. همچنین فضایی را برای دفتر کار در نظر گرفته ایم که اگرچه لزوماً بزرگ نیست، اما جمع و جور و راحت است و کارکنان و مشتریان می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

 • نور طبیعی

دسترسی به نور طبیعی برای تعمیرکاران بسیار مهم و مفید می باشد. به ویژه هنگام بررسی زنگ زدگی در سیلندرها که ناشی از نشت سوخت و سایر مشکلات است که بدون نور طبیعی قابل تشخیص و رفع آن می باشد.
کوچکترین ترک خوردگی یا خرابی شیلنگ ها، اگر تشخیص داده نشود و از دید آنها پنهان بماند، می تواند صدمات جبران ناپذیری به موتور خودرو یا گیربکس وارد کند. از آنجا که وجود خرابی و نقص در قطعات فلزی خودرو در اکثر موارد با ظاهر آنها قابل تشخیص نیست، بنابراین وجود نور طبیعی برای دیدن این قطعات کاملاً ضروری خواهد بود.
اما داشتن وسایل روشنایی کافی موضوعی است که در بسیاری از تعمیرگاه ها نادیده گرفته می شود که ما این شرایط را در تعمیرگاه تهران مدرن در تعمیرگاه ام وی ام برای تعمیرکاران خود فراهم کرده ایم. مکانیک های باتجربه و ماهر بر داشتن نور طبیعی کافی تأکید دارند. همچنین وجود دیوارهای سفید دولایه از دیگر ویژگی های تعمیرگاه تهران مدرن برای تعمیرگاه ام وی ام است.

 • دسترسی گسترده

علاوه بر همه این ها در تعمیرگاه ام وی ام ، فضای کافی برای قرار گرفتن خودروها روی چال وجود دارد و همچنین مشتریان با خودروهای خود می توانند به راحتی وارد تعمیرگاه شوند و خودروی خود را روی چال قرار دهند. چراکه فضای کافی برای ورود و خروج انواع اتومبیل ها فراهم می باشد.

 • سقف بلند و کف محکم

برای اینکه بتوانید بالابر برقی را در تعمیرگاه خود نصب کنید، ارتفاع تعمیرگاه باید از کف تا سقف حداقل 4 متر باشد. کف تعمیرگاه نیز باید حداقل 15 سانتی متر از بتن مسلح با میلگردهای فولادی باشد تا بتوان بر روی آن بالابر برقی سنگین نصب کرد و بدون اینکه به کف تعمیرگاه آسیب برسد وسایل نقلیه بزرگ و سنگین را از زمین بلند کرد که ما تمام این شرایط را در “تعمیرگاه ام وی ام”  در مجموعه تهران مدرن رعایت کرده ایم.

خصوصیات تعمیرکاران تعمیرگاه ام وی ام

 • تجربه بالا

تجربه چیزی نیست که بتوان آن را به راحتی در کلاس ها و دوره ها آموخت. تجربه را فقط می توان به قول معروف با “خاک خوردن” به دست آورد . مکانیک های تعمیرگاه ام وی ام تجربه زیادی در برخورد با انواع اتومبیل ها از هاچ بک و سدان گرفته تا شاسی بلند که این تجربه در کیفیت کار آن ها تاثیر بسزایی دارد.

 • وجدان کاری و مسئولیت پذیری

مکانیک های (تعمیرگاه ام وی ام) بلافاصله پس از مراجعه مشتری آستین بالا زده و مشغول به کار می شوند. آن ها هرگز به این فکر نمی کنند که ممکن است دست و صورتشان چرب یا کثیف شود، زیرا این کار آن ها است و قبلاً هنگام پذیرش در کار، همه شرایط سخت را پذیرفته اند. مکانیک های تعمیرگاه ام وی ام از وجدان کاری و مسئولیت پذیری بالایی برخوردار هستند.

 • شناسایی سریع مشکل

مکانیک های تعمیرگاه ام وی ام به طور موثر و کارآمد از ابزارهای تشخیصی و عیب یابی برای یافتن نقص اتومبیل استفاده می کنند و قادر هستند با سرعت و در مدت زمان کوتاه ماشین را عیب یابی کرده و نقص اتومبیل را برطرف کنند.. زیرا وقت مشتریان برای مجموعه تهران مدرن ارزشمند است.

 • خلاقیت و نوآوری

گاهی اوقات برخی از مشکلات خودروها نیاز به تعمیرات اساسی دارند که بسیار هزینه بر است که یک متخصص با یک راه حل نوآورانه می تواند نسبت به هزینه ی تخصصی داده شده، اتومبیل شمارا تعمیر و سرویس کند.. مکانیک های تعمیرگاه ام وی ام می توانند در برابر چنین مشکلاتی در زمینه ایمنی و مکانیک خودرو خلاق و نوآور باشند و با حسن نیت و خلاقیت در تعمیر یک قطعه، هزینه های مشتری را کاهش دهند.

تعمیرگاه اتومبیل ام وی ام:

وسایل نقلیه ام وی ام می تواند در قسمت های مختلف برق، انژکتور و ایسو و همچنین بردهای الکترونیکی مشکل داشته باشند. معمولاً برای رفع مشکلات و خرابی های قطعات ذکر شده، نمایندگی قطعاتی را که از نظر مالک خودرو مقرون به صرفه نیست جایگزین می کند.
گروه ما (تهران مدرن) با ارائه بهترین خدمات در زمینه برق، انژکتور و ایسو خودروی MVM شما را تعمیر می کند. خدمات مجموعه ما برای تعمیرات اتومبیل ام وی ام شامل موارد زیر می باشد:

 • تعمیرات تخصصی کامپیوتر خودروی ام وی ام
 • تعمیرات تخصصی کلیه تابلوهای الکترونیکی ام وی ام (پانل شیشه بالابر ، ABS و کلیه تابلوهای الکترونیکی)
 • تعمیر و برنامه ریزی کیسه های هوا به صورت تخصصی و تنظیم مجدد یونیت های کیسه هوا ام وی ام (تعمیرگاه کیسه هوا – فایل کیسه هوا)
 • ریمپ ام وی ام برای افزایش شتاب و بهبود کارایی خودرو
 • تعریف کنترل از راه دور و سوئیچ ام وی ام
 • صدای اتومبیل های ام وی ام (صدای غیرضروری را در مناطقی مانند سقف و سانروف ، داشبورد ، نماها ، ستون ها ، عقب و … از بین می برد)
  و به طور کلی، همه چیز مربوط به برق، ایزو و الکترونیک ماشین ام وی ام تخصص ماست.
تعمیرگاه ام وی ام
تعمیرگاه تخصصی ام وی ام

توصیه های تعمیرگاه ام وی ام

برای داشتن یک ماشین سالم، بهتر است نکات مربوط به روغن موتور خودرو را به دقت رعایت کنید:

 1. کیفیت لاستیک و تنظیم باد آن باعث کاهش بار اضافی وارده به موتور و به تعویق انداختن زمان تعویض روغن موتور می شود.
 2. نوع روغن موتور استفاده شده متناسب با نوع موتور خودرو باشد. در این حالت لازم است به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کرده و توصیه سازنده خودرو را در نظر بگیرید.
 3. مصرف کننده روغن موتور باید از استاندارد سطح کیفیت و بررسی واقعی روغن موتور آگاهی کافی داشته باشد.
 4. برای جلوگیری از فشارهای اضافی به قطعات آن و همچنین بررسی وضعیت روغن موتور ، لازم است موتور تنظیم شود.
 5. استفاده از روغن های تغلیظ شده تولید شده توسط تولیدکنندگان معتبر روی بسته بندی آن ها، مشخصات مربوطه از جمله سطح کیفیت و مسافت پیموده شده عملکرد مناسب درج شده است که از اطمینان بیشتری برخوردار است.
 6. شرایط کارکرد موتور مانند مقدار بار، زمان کارکرد، دما، رطوبت و سایر عوامل محیطی تأثیر مستقیمی بر کارایی و کیفیت روغن موتور دارند.
 7. تعویض به موقع فیلترهای روغن و هوا و همچنین شستشوی بدنه موتور باعث افزایش عمر روغن می شود.
 8. رنگ روغن موتور به تنهایی ملاک مناسبی برای تعیین کیفیت روغن موتور نیست.

فقط متخصصان می توانند تا حدی با بررسی ظاهری و با انجام آزمایشات مربوطه، در مورد کیفیت روغن موتور نظر دهند. مواد افزودنی مورد استفاده در روغن موتور معمولاً رنگ آن را تیره می کنند.

روغن موتور با کیفیت بالا به دلیل جذب تراشه های فلزی و به دلیل سایش قطعات روی یکدیگر، دوده حاصل از احتراق، گرد و غبار و سایر آلاینده ها تیره می شود. اما تفاوت بین روغن های استفاده شده و نشده در شفافیت آنهاست، به طوری که روغن مناسب و دارای مواد افزودنی خاصی است ، شفاف و کمی تیره است اما روغن استفاده شده علاوه بر تیره بودن، کدر نیز می باشد و باعث تار شدن و سیاه شدن رنگ روغن موتور در حین کار می شود.

این نشانه کاهش کیفیت روغن نیست، بلکه نشانه عملکرد مناسب روغن در موتور و مصرف تدریجی مواد افزودنی روغن موتور است. بنابراین، رنگ سیاه روغن موتور نشانه آن نیست که زمان تغییر آن فرا رسیده است و حداکثر تا مسافت پیموده شده پیشنهادی خودروساز و شرکت روغن موتور، کارایی لازم را خواهد داشت.

بنابراین، اگر بعد از مدتی رنگ روغن تغییر نکرد، این علائم عدم توانایی در انتقال ضایعات و رسوبات از کنار قطعات است و در نتیجه نامناسب است.

 • عوامل موثر بر لرزش و بد کارکردن موتور خودرو های ام وی ام

  1. عملکرد نامناسب ساسات اتوماتیک
  2. فیلتر بنزین کثیف
  3. عرق سر پیستون ، به خصوص پس از خاموش کردن ماشین در هنگام گرم بودن موتور در شب های زمستان ، که باعث می شود شمع ها در صبح زود کمی خیس شوند.
  4. کثیفی سنسور مپ
  5. وجود آب در بنزین
  6. کثیفی سوزن انژکتور
  7. بررسی وایر شمع ها
  8. مشکل در کویل
  9. کثیفی شمع ها
  10. حتی از تنظیم خارج شدن جزئی تسمه تایم
 • تعمیر سیم کشی ام وی ام

  در تعمیرگاه تهران مدرن تعمیرات سیم کشی ام وی ام که شامل تعمیر سیم کشی، تعویض سیم، تعویض پریز برق و ردیابی برق مسروقه است،

  بصورت حرفه ای و با ضمانت کتبی انجام می شود.

  یکی از مواقعی که سیم کشی خودرو نیاز به تعمیر دارد ، زمانی است که ماشین روشن نمی شود.

  متأسفانه، نصب نادرست دزدگیرها، سیستم های صوتی، بخاری های صندلی، کروز کنترل و سایر موارد متفرقه

  با سیم کشی اتومبیل تعمیر شده، می تواند مشکلات الکتریکی بسیاری را به خصوص در اتومبیل های امروزی ایجاد کند

  که کیلومتر ها سیم کشی و انواع مختلفی از کنترل یونیت ها و سنسورها را دارند.

   

نشت یابی کولر گازی ام وی ام در تعمیرگاه

نشت یابی کولرهای گازی اتومبیل معمولاً در مواقعی انجام می شود که کولر گازی خودرو کارایی نداشته و توانایی خنک سازی فضای داخلی خودرو را ندارد. اگر کولر گازی را روشن کنید اما روشن نشود، یا به طور متناوب روشن و خاموش شود، یا صداهای غیر طبیعی بشنوید، باید عیب کار در خرابی قطعات کولر گازی را بررسی نمایید.

اما اگر کولر گازی اتومبیل را روشن کنید و تنها مشکل سرد نشدن آن است و هوای سرد کولر گازی کاهش می یابد، پس باید شارژ گاز کولر گازی را چک کنید.

اصولاً باتری سازان اتومبیل گاز کولر را شارژ می کنند. هر تعمیرکاری که تصمیم به شارژ مجدد کولر اتومبیل بگیرد ممکن است از آنها بخواهد کولر گازی اتومبیل شما را از نظر نشت گاز بررسی کند. نشت گاز کولر به معنای یافتن مکانی است که پوسیده، شکسته یا سوراخ شده باشد و در نتیجه، گاز سرد خارج شده و مانع از کارایی مفید کولر می شود.

تجهیزات استاندارد مورد استفاده در  تعمیرگاه ام وی ام

در این قسمت با تجهیزات استاندارد و مورد استفاده تعمیرگاه تهران مدرن آشنا می شوید:

بالابر

هرگز برای خرید بالابر ارزان قیمت و بی کیفیت وسوسه نشوید. متوسط عمر بالابر ارزان قیمت دو سال است و با ایجاد برخی تغییرات و تعمیرات و سرویس می توان آن را تا یک یا دو سال دیگر افزایش داد. علاوه بر این ، بالابر ارزان قیمت بسیار خطرناک است و در صورت خراب شدن بخشی از آن، قطعات یدکی برای جایگزینی آنها در دسترس نخواهد بود.

نوع بالابر نیز بسیار مهم خواهد بود ، زیرا این امر به میزان تعمیراتی که انجام می دهید بستگی خواهد دارد. اما بالابر باید حداقل دارای دو پایه نگهدارنده باشد یا کاملاً روی زمین باشد.
در تعمیرگاه تهران مدرن در تعمیرگاه ام وی ام تمام سعی خود را می کنیم تا از ریختن مایعات و روغن موتور در کف تعمیرگاه خودداری شود زیرا مایعات موجب لغزنده شدن کف تعمیرگاه می شوند که باعث ایجاد حادثه می شوند.

تعمیرگاه ام وی ام
تعمیرگاه ام وی ام در شرق تهران

ابزارآلات اصلی مورد نیاز تعمیرگاه

ابزار دستی مانند گیره، انواع آچار رینگی و دهانه باز ، انبردست ، دستگاه کشش میخ و پیچ لازم است که بسته به نوع و تعداد تعمیراتی که انجام می دهید، متفاوت خواهد بود، اما باید مجموعه کاملی از هر یک را داشته باشید. لامپ های دستی، ابزارآلات بادی، سینی های روغن گرد، سینی های خنک کننده مایع و … نیز در تعمیرگاه موجود است.

تجهیزات دیگری برای این کار مورد نیاز است، از جمله دستگاه تست سیستم خنک کننده، دستگاه ساده خم کن لوله، مته پایه دار، تجهیزات بادی، دستگاه تراش، کمپرسور، دستگاه اتوماتیک تعویض لاستیک، دستگاه تنظیم کننده‌ ی لاستیک، میکرومتر، دستگاه تنظیم موتور، دینامومتر، محلول تمیز کننده انژکتور ،کپسول آتش نشانی، پمپ تخلیه روغن، شیلنگ بلند، گیره اندازه گیری مدرج، فشارسنج، مولتی متر، عینک مخصوص و جعبه‌ی کمک‌ های اولیه می باشد که ما، در تعمیرگاه تهران مدرن در تعمیرگاه ام وی ام مجموعه کاملی از ابزارهای اشاره شده را داریم.

فهرست