تعمیرگاه ماکسیما

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. تعمیرگاه ماکسیما

تعمیرات ماکسیما

نیسان ماکسیما یکی از محبوب ترین اتومبیل هایی است که سال ها از خط تولید خارج شده است. به همین دلیل یافتن یک تعمیرکار معتبر و متخصص که بتواند مشکلات خود را به خوبی حل کند بسیار دشوار است.
گیربکس و موتور دو قسمت مهم در هر خودرویی هستند که در ماکسیما مشترک هستند. به همین دلیل، در این صفحه خدمات آنلاین تهران مدرن ، معتبرترین تعمیرگاه ماکسیما را معرفی خواهیم کرد و برخی از مشکلات رایج آنها و هزینه های هر یک را مرور خواهیم کرد. در صورت بروز مشکل، تعمیرات تخصصی را انجام دهید، شما قطعاً به یک تعمیرگاه درجه یک ماکسیما نیاز دارید. از جمله ویژگی‌های تعمیرگاه ماکسیما مطمئن می‌توان به ارائه ضمانت، سرعت و کیفیت ارائه خدمات، تعویض قطعات خودرو با قطعات اورجینال و پشتیبانی خدمات مشتریان اشاره کرد.
نیسان ماکسیما محصولی از شرکت پارس خودرو است، بنابراین می توانید برای تعمیر آنها به تعمیرگاه ها و نمایندگی های مجاز پارس خودرو مراجعه کنید، علاوه بر این تعمیرگاه های خصوصی شهرها معمولاً در این زمینه تخصص کافی دارند.

پیشنهاد می شود که برای تعمیر گیربکس ماکسیما، هر مدل باید زیر نظر متخصص ذی صلاح ساخته شود و کاملاً متفاوت است. توجه داشته باشید که اگر در این زمینه تخصص ندارید، به هیچ وجه کار تعمیر را انجام ندهید، زیرا مطمئناً خسارت جبران ناپذیری وارد خواهد شد.

تعمیرگاه ماکسیما | تعمیرات خودرو | تعمیرگاه های مجاز
تعمیرگاه ماکسیما | تعمیرات خودرو | تعمیرگاه های مجاز

تعمیر گیربکس ماکسیما

خودروی ماکسیما با دو نوع گیربکس اتوماتیک و دستی به بازار عرضه شد که برای تعمیر گیربکس های ماکسیما هر مدل باید زیر نظر متخصص مربوطه انجام شود و کاملاً متفاوت است. توجه داشته باشید که اگر در این زمینه تخصص ندارید، به هیچ وجه کار نکنید، زیرا مطمئناً خسارت جبران ناپذیری وارد خواهد شد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس اتوماتیک ماکسیما کار هر کسی نیست، بنابراین مشکلی برای دارندگان ماکسیما محسوب می شود. مشکلات این گیربکس ممکن است به دلیل نقص در روغن گیربکس باشد، از جمله خرابی روغن، پایین بودن یا نشت سطح روغن، خرابی قطعات یا سیستم.

کلاچ ماشین درصورتی که گیربکس اتوماتیک نیسان ماکسیما سالم و بدون مشکل باشد، چند ثانیه پس از روشن شدن چراغ انتقال خاموش می شود. اما اگر مشکلی وجود داشته باشد، 10 مرتبه پشت سر هم چشمک می زند.

تعمیر گیربکس معمولی

عیب در گیربکس معمولی معمولاً با صدای گیربکس مشخص می شود. این صداها زمان تغییر را افزایش می دهند و معمولاً توسط یکی از چرخ دنده های سبک یا سنگین ایجاد می شوند. بعلاوه ، مشکل تعویض دنده می تواند از تنظیم صحیح چرخ دنده و نیاز به انرژی زیاد جلوگیری کند.

همچنین تغییر از حالتی به حالت دیگر مشکل رایج گیربکس دستی ماکسیما است. هر یک از این ایرادات می تواند ناشی از سو عملکرد کلاچ خودرو، خرابی کابل کلاچ، مشکلات سرعت یا سایر قطعات باشد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک

گیربکس یا جعبه دنده بعد از کلاچ دومین قسمت مهم سیستم پیشرانه خودروی ماکسیمای شماست.
دو نوع گیربکس اتوماتیک و دستی وجود دارد: جعبه دنده دستی راننده را مجبور می کند هنگام تعویض دنده، به کلاج نیاز است، اما در گیربکس اتوماتیک این کار به صورت خودکار انجام می شود. انتخاب اتومبیل با گیربکس اتوماتیک در شهرهایی که ترافیک سنگین دارند بسیار مهم است و این یک انتخاب ایمن و هوشمندانه است، زیرا خستگی بخاطر گرفتن کلاچ وجود ندارد و خیالتان از راحتی خود بیشتر می شود.
از طرف دیگر، گیربکس اتوماتیک هزینه بالاتری دارد، اما اگر به خوبی از آن محافظت شود، بسیار مطمئن تر از نوع دستی است. زیرا اصطکاک بیشتری در سیستم انتقال قدرت دستی وجود دارد و عمر قطعات ممکن است کمتر باشد.
تعمیر گیربکس در بیشتر تعمیرگاه ها کار بسیار حساسی است نه تنها در تعمیرگاه ماکسیما بلکه در تعمیرگاه ام وی ام نیز این تعمیر اهمیت بالایی دارد.

تعمیرات مکانیکی

قسمت اصلی اتومبیل ها قسمت مکانیکی آن است. همچنین تشخیص درست عیوب مکانیکی و یافتن مشکل از ارزانترین و سریعترین وظیفه یک تعمیرکار باتجربه برای کاهش هزینه ها است.

تعمیرات برق

آزمایش و بازرسی قطعات الکتریکی ، تعمیر قطعات الکتریکی اتومبیل برای یافتن نقاط آسیب دیده و آزمایش نهایی پس از تعمیر تنها گوشه ای از روند تعمیرات الکتریکی داخل خودرو است.

تعمیر جلوبندی

جلوبندی مربوط به جلو و پایین اتومبیل است که وظیفه آن کاهش لرزش هنگام رانندگی روی سطوح ناهموار و تعلیق خودرو است. کیفیت سیستم تعلیق یا هندلینگ ارتباط مستقیمی با سیستم تعلیق خودرو دارد.

تعمیر موتور ماکسیما

موتور مهمترین قسمت هر اتومبیل است و از آنجا که با اکثر قسمتهای خودرو در ارتباط است ، خرابی هر قطعه می تواند عملکرد آن را تحت تأثیر قرار دهد و در نهایت منجر به خرابی موتور شود. به همین دلیل، مشکلاتی مانند تعویض به موقع روغن و فیلتر روغن، بررسی میزان آب و روغن رادیاتور ، تعمیر و نگهداری فن خودرو و … می تواند از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری کند.
در صورت نیاز به تعمیر موتور ماکسیما چراغ های هشدار دهنده خودرو روشن می شوند. اگر مشکلی در سیستم خنک کننده موتور وجود داشته باشد ، آمپر آب پایین می آید یا موتور می جوشد.

البته قبل از بروز این مشکلات ، باید مراقب باشید و هر بار سطح آب را بررسی کنید. یکی دیگر از مشکلات رایج در موتور ماکسیما نشت روغن یا سوختن روغن در موتور است.
توجه داشته باشید که عدم توجه به هیچ یک از علائم در نهایت می تواند منجر به فرسودگی موتور و نیاز به تعویض کامل موتور شود که هزینه های زیادی را برای صاحب خودرو خواهد داشت ، اما هنگامی که با این مشکل مواجه شدید سعی کنید به تعمیرگاه بروید.

تعمیرگاه مجاز ماکسیما در تهران

هر زمان احساس می کنید ماشین شما عملکرد عجیبی دارد ، باید قبل از بروز مشکل آن را به تعمیرگاه مجاز ببرید. در این حالت ، لازم است که با یک مکانیک متخصص و یک تعمیرگاه مجاز تماس بگیرید ، جایی که تمام خدمات با ضمانت انجام می شود.

برخی تعمیرگاه ها به دلیل عدم آگاهی قادر به حل کامل مشکلات و ایرادهای موجود در خودرو نیستند و در بیشتر موارد قسمت معیوب را با قسمت اصلی جایگزین می کنند سالم است ، که منجر به هزینه های بالاتر می شود.

چالش دیگر تعمیرگاه ها کیفیت پایین خدمات است که منجر به خرابی بیشتر خودرو می شود و دوباره هزینه های تعمیر را افزایش می دهد. علاوه بر این ، برخی تعمیرگاه ها از عدم آگاهی صاحبان خودرو بهره می برند و هزینه های گزافی را برای خدمات ارائه شده دریافت می کنند.

خدمات تخصصی تهران مدرن

 • تعمیر اتومبیل در محل (در صورت امکان)
 • انتقال اتومبیل به کارگاه تعمیرات در کلیه مناطق تهران
 • تعمیرات اساسی موتور و گیربکس
 • تغییرات و به روزرسانی های موتور های مختلف
 • تقویت و تنظیم موتور
 • تعمیر و نصب پمپ های هیدرولیک
 • ارتفاع بالابر و سیم پیچ فنر
 • تبدیل شمش به فنر غلتکی
 • نصب فن برقی اتوماتیک
 • نصب و تعمیر جرثقیل های برقی و فرمان
 • نصب کولر

تعمیرگاه ماکسیما در تهران

انتقال ماشین به تعمیرگاه جدید براساس اعتماد است. اما متاسفانه همه تعمیرکاران خودرو آنطور که باید صادق نیستند. همه ما با این افراد روبرو شده ایم که با لباس و دست های روغنی و روغنی در تعمیرگاه هستند.

با این وجود یافتن یک تعمیرکار خوب و صادق کار دشواری خواهد بود. همه تعمیرکاران تعمیرگاه تهران مدرن در تعمیرگاه ماکسیما، افراد سالم، صادق و کاربلد هستند که به ارائه خدمات به مشتریان می پردازند.

 • از دوباره کاری خودداری کنید

اگر تعمیرکار برای دو کار جداگانه از شما هزینه می گیرد، از او بخواهید تا به شما بگوید که انجام کل کار تعمیر چه مدت طول می کشد. برخی از تعمیرکاران حتی در صورت انجام هر دو کار به صورت هم زمان ، هزینه دو تعمیر جداگانه را از شما دریافت می کنند.

 • به دنبال عامل ترس باشید

وقتی یک تعمیرکار می گوید من اگر جای تو نبودم این ماشین را یک متر حرکت نمی دادم یا برای ترساندن شما از تکنیک های دیگری استفاده می کند، بدانید که او سعی دارد شما را از ترک تعمیرگاه منصرف کند و این روش تأثیر خوبی بر شما خواهد داشت و باید بدانید که ماشین شما در هر صورت شما را به تعمیرگاه رسانده است، بنابراین مطمئناً در بدترین حالت ممکن شما را به تعمیرگاه بعدی نیز می رساند.

تعمیرکاران تعمیرگاه تهران مدرن در تعمیرگاه ماکسیما تمامی جوانب را سنجیده و قیمتی معقول به شما ارائه می دهند.

 • از آنها بخواهید قطعات قدیمی را به شما برگردانند

این ممکن است احمقانه به نظر برسد ، اما بازیابی قطعات قدیمی و فرسوده به معنای تعویض قطعاتی است که ادعا می شود تعمیرکار تعویض شده اند و از همه مهمتر ، شما در صورت تعویض آن قطعات خواهید فهمید. آیا نیاز به تعویض بوده یا نه؟

 • به دنبال جوازها و مدارک معتبر کاری باشید

یک تعمیرگاه معتبر مانند تهران مدرن در تعمیرگاه ماکسیما همیشه باید گواهینامه ها یا مدارکی معتبر از سازمان های دولتی مربوطه یا سایر مراکز تخصصی و فنی را که صلاحیت خود را برای انجام تعمیرات تخصصی خودرو تأیید کرده اند، داشته باشد.

داشتن چنین گواهینامه هایی اعتماد به نفس شما را در آن مرکز فراهم می کند و متوجه خواهید شد که صاحب تعمیرگاه اعتبار لازم برای تعمیر ماشین شما را دارد.  اگر تعمیرگاهی که به آن مراجعه کرده اید چنین گواهینامه هایی را ندارد، دلیل را جویا شوید. تهران مدرن در تعمیرگاه ماکسیما تمامی جوازها و تاییدیه های های لازم را اخذ کرده است.

 • هر سوالی که به ذهنتان می رسد بپرسید

از آنها بپرسید که چه مدت در این حرفه فعالیت داشته اند. از آنها در مورد گزینه های دیگری که برای تعمیر ماشین خود دارید بپرسید. از آنها در مورد تجهیزات و قطعات یدکی بپرسید. از سپردن اتومبیل خود به تعمیرکارانی که ادعا می کنند به تجهیزات پیشرفته ای نیاز ندارند ، خودداری کنید.

یک تعمیرکار واجد شرایط پاسخ کافی برای سوالات شما خواهد داشت و از پاسخ دادن به سوالات شما ابایی نخواهد داشت. تمامی تعمیرکاران تهران مدرن در تعمیرگاه ماکسیما با دقت به سوالات شما گوش می دهند و درست ترین پاسخ را به شما می دهند.

تعمیر تخصصی جعبه فرمان ماکسیما

جعبه فرمان که یکی از مهمترین قطعات یدکی اتومبیل است در صورت خرابی با دو حالت زیر به خوبی کار می کند:

 1. تعویض قسمت آسیب دیده و استفاده از قطعات با کیفیت و اصلی جعبه فرمان
 2. تعمیر کاملاً حرفه ای جعبه فرمان

ما انواع گیربکس اتوماتیک و گیربکس دنده ای را با ضمانت تعمیر می کنیم. لطفا با شرکت در نظرسنجی در راستای بهبود عملکردمان، مارا یاری نمایید:

نقص تعلیق عقب نیسان ماکسیما:

نیسان ماکسیما یک نقص عمده در سیستم تعلیق عقب دارد. از آنجا که از محورهای یکپارچه در عقب سیستم تعلیق ماکسیما استفاده می شود و از یک ورق برای اتصال آن به بوش اکسل اتاق استفاده می شود، این صفحه اتصال دارای انعطاف پذیری زیادی است، که باعث سردرگمی در مسیرها یا مانورهای مارپیچی می شود.

و به پهلو حرکت می کند، که اکثر دارندگان ماکسیما به اشتباه آن را بخاطر سبکی عقب ماکسیما می دانند، که کنترل ماشین را دشوار می کند و اگر دست انداز کمی در سر راه در پیج وجود داشته باشد، این اتفاق خواهد. ماکسیما خودرویی است که بیشتر تصادفات آن در نتیجه انحراف خودرو این ادعا را ثابت می کند. این نقص همچنین به طور طبیعی باعث کاهش عمر مفید بوش محور عقب ماکسیما می شود.

(ماکسیما در قسمت اتصال به اتاق ماشین دو بوش بزرگ برای اکسل عقب دارد. این بوش ها به طور کامل با محور تعویض می شوند و معمولاً در بازار نادر هستند و در صورت شکستن باید کل اکسل عقب را عوض کنید. این نیز دارای قیمت بالایی است.)

تعمیر جلوبندی ماکسیما

درسالهای قبل ماکسیما یکی از بهترین و لوکس ترین خودروهای داخل محسوب می شد. این خودرو طرفداران وعلاقمندان زیادی داشت تولید این خودرو از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۱ درکشور ادامه داشت ماکسیما نیزدر آن زمان خودرو بسیار ارزشمند و لوکسی درمیان مردم بود و همچنین از نظر  قابلیت های فنی درسطح خیلی بالایی قرار داشت که این خودرو را می توان جزو بهترین اتومبیل های دهه هشتاد درکشور دانست . همان طورکه می دانید حتی در سال های قبل با تو قف تولید این ماشین باز هم به علت قابلیت هایی که ماکسیما  داشت در بازاردست دوم بسیارخرید وفروش می شد  علاوه بر توانایی و قابلیت های فنی از نظر طراحی و ظاهر این اتومبیل بسیار چشم پسند و زیبا بود و در بین افرادی که ظاهر ماشین برای آن ها الویت داشت طرفداران بسیاری داشت.همان طورکه همه ما تجربه داریم عوامل مختلف باعث خرابی قسمت های ماشین از جمله جلوبندی و موتور وگیر بکس و …. می شود. در این قسمت با تعمیرجلوبندی ماکسیما آشنا می شویم و عوامل تخریب آن را بررسی می کنیم

جلوبندی خوردو ماکسیما چیست

به بخش های جلو وزیرین خودرو جلوبندی نیز می گویند برای این که ماشین عملکرد خوبی داشته باشد نیاز به جلوبندی سالم داریم پس نگهداری و مراقبت این قسمت از خودرو مثل تمام بخش های دیگر بسیار مهم می باشد و با توجه به گرانی قطعات ماکسیما باید به جلوبندی آن توجه کرده و عوامل خرابی آن را بشناسید تا کمتردچارمشکلات ناشی از تعویض جلوبندی شوید جلوبندی شامل قسمت های مختلف از جمله سیستم تعلیق در جلو و سیستم فرمان و سیستم چرخ ها و بلبرینگ و رام و … است خرابی و مشکل در هریک از قطعات و قسمت های بالا باعث اشکال درجلوبندی ماکسیما می شود و هریک از بخش های جلوبندی را نیزدر این قسمت توضیح می دهیم. سیستم فرمان یکی از قسمت های جلوبندی ماکسیما است که این قطعه وظیفه کنترل و تعادل خودرو را برعهده دارد فنر و کمک فنرهم ازاجزای سیستم جلوبندی می باشدکه باید جلوی ضربات و فشارهایی که به خودرو وارد می شود را بگیرد . سیبک در سیستم جلوبندی خودرو قرار دارد که هنگام چرخش خودرو و جا به جایی باید تعادل آن را حفظ کرده تا منجر به واژگونی خودرو نشود .میل تعادل یکی از قطعات دیگر جلوبندی ماکسیما است و این قطعه باعث حرکت کردن نرم و راحت خودرو می شود اکسل بخش مهم دیگر سیستم جلوبندی اتومبیل است و باعث حرکت لاستیک از طریق انتقال نیرو از گیر بکس و دیفرانسیل به چرخ های خودرو می شود

علائم خرابی در سیستم جلوبندی ماکسیما

سیستم جلوبندی خودرو یکی از عوامل تاثیرگذار و مهم بر روی کارکردآن می باشد و در نیزسال دو بار باید این سیستم چک و بازدید شود تا با اطمینان بیشتری و به راحتی رانندگی کنید . اگر اجزای مختلف جلوبندی ماکسیما دچارخرابی شوند با توجه و دقت به علائم زیر می توانید راحت تر و سریع تر مشکل را شناسایی کرده و آن را رفع کنید.گاهی موقعیکه رانندگی می کنید فرمان برخلاف جهت پیچش شما می چرخد این نشان دهنده خرابی در بالانس خودرو و زاویه تایرها نیز می باشد .یکی از نشانه های دیگرخرابی این سیستم سواری سفت وخشک در خودرو است. همه ما علاقه داریم که وقتی در خودرو هستیم سواری راحت ونرم داشته باشیم پس اگر سواری خشک و سخت در ماشین داشتید به احتمال زیاد جلوبندی دچار مشکل شده است

سیستم جلوبندی خودرو برای این که کارکردی درست و ایمن داشته باشد نیاز به مراقبت و نگهداری دارد و همچنین در صورت خرابی این سیستم حتما به تعمیرگاه های مجاز مراجعه کنید زیرا بعضی از تعمیرگاه ها با گذاشتن قطعات فیک و غیر استاندارد به خودروآسیب زده و هزینه های مالی و حتی جانی را برای شما ایجادمی کند  این لوازم و تجهیزات غیر استاندارد معمولا از نظر قیمت کمتر از لوازم اصل و استاندارد هستند اما در طول مدت استفاده از خودرو آسیب های زیادی به آن می زند پس حتما از تعمیرگاههای مجاز که دارای کارشناسان ماهر و متخصص هستند استفاده کنید . در این تعمیرگاه ها از افرادی که مهارت و دانش این کار را دارند استفاده می شود و نیز درمراکز تخصصی تعمیرات ماکسیما قطعات اصل واورجینال جایگزین قطعه معیوب شده و همچنین این مراکز همیشه دارای ضمانت وگا رانتی و پشتیبانی می باشند که شما با اطمینان بیشتری می توانید خودرو را به آن ها سپرده و رضایت کافی نیز از تعمیرات سیستم جلوبندی اتومبیل داشته باشید.

ســوالات پــرتـکـرار مـردم

ماکسیما بخریم یا نه؟

همانطور که می دانید ماکسیما یکی از موفق ترین خودروهای بازار کشورمان بوده است. تا به امروز تنها شاهد حضور نسل پنجم این خودروی دوست داشتنی در کشورمان بوده ایم.با توجه به مطالبی که در بالا برای شما توضیح دادیم حال می توانید تصمیم بگیرید که این خودروی شیک را بخرید یا خیر.

خصوصیات موتور ماکسیما چیست؟

این خودرو با در نوع دستی و اتوماتیک تولید شده است و از موتور 6 سیلندر 3 لیتری خورجینی با قدرت 200 اسب بخار استفاده می کند.

انواع مدل ماکسیما کدام است؟

ماکسیمای موجود در ایران تنها یک مدل است و چند سالی می شود که این خودرو وارد نمی شود پس دست به دست بین مردم درحال چرخش است.

خصوصیات فنی ماکسیما چیست؟

موتور : ۶ سیلندر
ایربگ : ۲
ترمز : ABS
دنده : ۵ دنده دستی – ۴ دنده اتوماتیک
حجم موتور : ۲۹۸۸ cc
موقعیت موتور : جلو
سیلندر : ۶
تعداد سوپاپ : ۲۴
اسب بخار : ۶۴۰۰/۲۲۷
گشتاور: ۳۶۰۰/۲۸۸
نور کمکی جهت دید در پیچ است.

قیمت ماکسیما امروز چنده؟

برای اطلاع از قیمت ماکسیمای صفر و کارکرده، بدون رنگ و رنگ خورده به بخش لیست قیمت خودروها سر بزنید.

610000000 تومان قیمت ماکسیما 1391
520000000 تومان قیمت ماکسیما 1390
480000000 تومان قیمت ماکسیما 1389
450000000 تومان قیمت ماکسیما 1388
410000000 تومان قیمت ماکسیما 1387
370000000 تومان قیمت ماکسیما 1386
340000000 تومان قیمت ماکسیما 1385
320000000 تومان قیمت ماکسیما 1384
300000000 تومان قیمت ماکسیما 1383
280000000 تومان قیمت ماکسیما 1382
270000000 تومان قیمت ماکسیما 1381

نمایندگی ماکسیما کجاست؟

نمایندگی اصلی ماکسیما نیسان ( Nissan ) است اما این نمایندگی بزرگ خارجی چندین نمایندگی در مناطق مختلف ایران هم دارد.

ماکسیما چه سالی تولید شد؟

ماکسیما از سال 1977 تا کنون تولید می شود و خریداران از این محصول راضی و خوشنود هستند.

فهرست