چرا باید روغن موتور خودرو را تعویض کنیم؟

انواع روغن ماشین ظرفیت به‌خصوصی برای جذب ذرات دارد و بعد از گذشت مدت زمانی، دیگر قادر به تمیز کردن قطعات داخلی موتور نیست. زیرا مواد افزودنی آن مصرف می‌شوند. از این رو بعد از گذشت مدتی خواهید دید که روغن تیره می‌شود. در این شرایط بهترین کار تعویض روغن است.

چه روغن موتوری برای خودوری من مناسب است؟

هر خودرو بسته به مدل، برند، سال تولید و استانداردهایی که دارد، به یک نوع روغن به‌خصوص نیاز دارد. البته در دفترچه‌های راهنمای تمامی خودروها ذکر شده که با چه نوع روغنی سازگار هستند. از طرفی هم زمانی که شما برای تعویض روغن خودرو به تعمیرکار مراجعه می‌کنید، تعمیرکار مربوطه دانش کافی برای انتخاب روغن موتور مناسب برای اتومبیل شما را دارد.

چه زمانی به تعویض روغن موتور خودرو نیاز است؟

روغن موتور خودرو بسته به استانداردهایی که دارد، مدت زمان معینی قابل استفاده است. روی بسته‌بندی هر نوع روغنی ذکر شده که شما بعد از تعویض روغن تا چه زمانی می‌توانید از آن استفاده کنید. البته مدت زمان استفاده از روغن فقط و فقط بسته به مسافتی دارد که با خودرو طی می‌کنید. اما بیشتر کارشناسان خودرو اعلام کرده‌اند که بعد از تعویض روغن‌های معمولی بین 5 تا 8 هزار کیلومتر و روغن‌های سنتتیک هم بین 8 تا 12 هزار کیلومتر را قادر هستید بپیمایید و بعد از آن باید روغن را تعویض کنید. البته بهتر است در زمان مناسب نسبت به تعویض روغن خودرو اقدام کنید تا از صدمات وارده به موتور جلوگیری شود.

آیا متخصص تهران مدرن همان روغنی که من برای خودرو استفاده می‌کنم را همراه دارد؟

بله؛ قبل از اینکه کارشناس تعویض روغن خودرو به محل شما مراجعه کند، نوع و برند روغنی که استفاده می‌کنید، از شما پرسیده می‌شود. پس متخصص اعزامی تهران مدرن ، از همان نوع و برند روغنی که شما استفاده می‌کنید با خود همراه دارد. گاهی هم که شما برای انتخاب روغن نیاز به مشاوره داشتید، متخصصین تهران مدرن قادر هستند برای انتخاب بهترین روغن برای اتومبیل، شما را راهنمایی کند.

استفاده از سرویس تعویض روغن ماشین در محل تهران مدرن چه مزایایی دارد؟

عدم نگرانی برای یافتن یک سرویسکار مجرب
یک ماه گارانتی خدمت
صرفه جویی در زمان
دسترسی آسان

تهران مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست