تعویض روغن با ساکشن

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. ساکشن روغن با دستگاه
  4. chevron_right
  5. تعویض روغن با ساکشن

دستگاه ساکشن روغن چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه ساکشن روغن یکی از پرکاربردترین تجهیزات تعمیرگاهی خودرو است. همانطور که از نام این وسیله می توانید متوجه شوید ساکشن روغن، یعنی فرآیند استخراج یا خارج کردن روغن ماشین که با عملیات مکش، تحت خلاء انجام می گیرد.

در گذشته، تخلیه روغن ماشین با استفاده از باز کردن یک پیچ انجام می‌گرفت که معایب زیادی داشت. آلودگی محیط اطراف تعمیرگاه با این روش بسیار زیاد بود. به مرور زمان، تجهیزات تعمیرگاهی برای تعویض روغن ماشین پیشرفته تر شد؛ تا آنجا که ساکشن روغن به این صنعت معرفی شد.

ساکشن روغن، مراحل انجام تخلیه روغن ماشین را آسان تر و سریع تر کرده است. اگر از این دستگاه در تعمیرگاه خود استفاده کنید، در کوتاهترین زمان می توانید تعداد زیادی اتومبیل را سرویس ‌دهی داشته باشید.

دستگاه ساکشن روغن در انواع تعمیرگاه های تخصصی خودروهای سبک و سنگین یک ضرورت محسوب می شود. این دستگاه از برندهای مختلف و در حجم های متفاوت در بازار وجود دارد. قیمت ساکشن روغن بر حسب مشخصات فنی و ویژگی ها و قابلیت هایی که دارد متفاوت است.

اگر شما هم می‌خواهید محیط کار تمیزتری داشته باشید و عملیات تعویض روغن را سریع تر و منظم تر انجام دهید، به خرید ساکشن روغن نیاز خواهید داشت. این دستگاه ها برای اتومبیل های سبک و سواری در تمام مدل ها کاربرد دارد.

در ادامه مطلب درباره اصول تخلیه روغن با دستگاه ساکشن روغن صحبت می کنیم و سپس به مزایای این دستگاه و نحوه کار آن نیز اشاره خواهیم داشت.

نحوه کار دستگاه ساکشن روغن چگونه است؟

دستگاه ساکشن روغن یکی از مهمترین تجهیزاتی است که به تخلیه روغن موتور کمک می کند. برای درک بهتر نحوه عملکرد این دستگاه، اجازه دهید مقدمه‌ای را به طور خلاصه مطرح کنیم.

وقتی صحبت از تعویض روغن موتور به میان می آید، اکثر مردم فکر می‌کنند که باید مخزن را به صورت دستی تخلیه کنند که در این صورت معایب زیادی وجود دارد؛ و مهمترین آن کثیف شدن محیط اطراف اتومبیل است.

استفاده از دستگاه ساکشن روغن بسیار مهم است، چون نحوه عملکرد آن بسیاری از مشکلات قبلی را برطرف می کند. اگر شما می خواستید به روش سنتی، روغن موتور را تخلیه کنید، باید برای دسترسی به دریچه تخلیه ماشین اتومبیل را به اندازه کافی بالا نگه می داشتید؛ این حالت به فرد آسیب وارد می کند، چون باید در زیر اتومبیل قرار بگیرد و روغن را تخلیه کند. ساکشن روغن، این مشکل را برطرف کرده، چون نیازی نیست اتومبیل را از سطح زمین بالاتر ببرید.

دستگاه ساکشن روغن از مهمترین تجهیزات پیشرفته برای تعمیرگاه های تخصصی محسوب می‌شود و با راندمان بالا می‌تواند این کار را انجام دهد.

و اما اکنون می پردازیم به توضیح نحوه کار دستگاه ساکشن روغن که بسیار کاربردی است:

ساکشن روغن ماشین یکی از ماشین آلات تعمیرگاهی محسوب می‌شود و از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. بزرگ ترین و اصلی ترین قسمت این دستگاه، یک مخزن استوانه ای حجیم می باشد که روغن به داخل آن مکش می‌شود. برای ایجاد حالت خلأ و مکش روغن، یک پمپ برقی برای آن در نظر گرفته شده که با کارایی بالا کار می کند.

یک شیلنگ پلاستیکی مقاوم که مخصوص مکش روغن از موتور به داخل مخزن می باشد به آن متصل شده که کار انتقال روغن را راحت‌تر انجام می دهد و روغن به بیرون نمی ریزد.

هنگام کار کردن با دستگاه ساکشن روغن، تعمیرکار، سر شیلنگ را با اتصالات مناسب به مخزن روغن موتور متصل می کند و پس از روشن شدن پمپ، با ایجاد یک محیط خلاء، روغن از داخل موتور به داخل مخزن دستگاه کشیده می‌شود و به طور کامل تخلیه خواهد شد. ساکشن روغن در واقع یک دستگاه مکش قوی است که فرآیند را برای تعمیرگاه های خودرو راحت‌تر می‌کند.

مهمترین مزایای دستگاه ساکشن روغن چیست؟

اکنون که با نحوه کار دستگاه ساکشن روغن آشنا شدید، لازم است درباره مزایای استفاده از این تجهیزات نیز اندکی صحبت کنیم. اگر بخواهید به صورت دستی، روغن موتور را تخلیه کنید، کثیفی ها و آلودگی های روغن اطراف تعمیرگاه شما پخش می شود.

از طرف دیگر، دستان شما هنگام تخلیه روغن، با آن آغشته می شود. تماس روغن با پوست دست، ضررهای زیادی دارد و برای بسیاری از افراد به مرور زمان حساسیت پوستی ایجاد می کند.

این ها معایبی هستند که در صورت عدم استفاده از ساکشن روغن، گریبانگیر شما خواهند شد. قطعاً اگر صاحب تعمیرگاه اتومبیل باشید ترجیح می دهید محیط کارتان تمیزتر باشد؛ روغن روی زمین نریزد و از همه مهم تر بتوانید تعویض روغن موتور را سریع تر انجام دهید.

با توجه به تمام صحبت های فوق، از مزیت مهم دستگاه ساکشن روغن، ایجاد یک محیط تمیز در تعمیرگاه است و همچنین سرعت انجام کارها را افزایش می دهد.

ساکشن روغن یک روش جدید و فن آوری نوین است که به کمک صاحبان تعمیرگاه‌های اتومبیل آمده است. اگر روغن موتور را به موقع تخلیه کنید، راندمان عملکرد موتور افزایش پیدا می کند.

یکی دیگر از مزایای دستگاه ساکشن روغن این است که این تجهیزات معمولاً به صورت پرتابل طراحی شده اند، یعنی دارای چرخ متحرک هستند تا بتوان دستگاه را به تمام قسمت های تعمیرگاه منتقل کرد.

به این ترتیب حتی اگر اتومبیل در فاصله دورتری از دستگاه قرار داشته باشد، نیاز به جابجایی آن نیست. کافیست تعمیرکار دستگاه ساکشن را به سمت اتومبیل حرکت دهد. وجود چرخ ها این قابلیت را ارائه داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست