تعمیرگاه هیوندا – تهران مدرن

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مجله تعمیرگاه
  4. chevron_right
  5. تعمیرگاه هیوندا – تهران مدرن

تعمیرگاه هیوندا

تعمیرات کلی یک خودرو شامل دو دسته کلی تعمیر عمومی و تعمیر همراه با عیب جویی است. هر تعمیرگاه خودرو دارای تخصص در عیب یابی یک مورد خودروی خاص بوده و این موضوع باعث می شود که فرد تعمیر کار با توجه به تخصص خود سریعا عیب ماشین را پیدا کرده و اقدام به تعمیر آن نماید. با توجه به این که تعمیرگاه جهت تعمیر انواع خودروهای هیوندای از نظر امکانات و علم انجام این کار در ایران کم است، در این مقاله به موضوع تعمیرگاه هیوندا خواهیم پرداخت، تا ابهامات شما در این رابطه برطرف شود.

خودروی هیوندا

شرکت هیوندا در زمینه های مختلفی فعالیت دارد و یکی از آن ها ساخت خودروهای سواری با کیفیت است که برای اولین بار در کشور کره جنوبی و از سال ۱۹۴۷ فعالیت خود را آغاز نمود. نمایندگی این کمپانی را برای نخستین بار، شرکت کرمان موتور با دو نوع از هیوندا شروع کرد.

اما، بعد از چندی به دلیل یک سری مسائل مالی این پروژه دچار شکست شد و درست از سال ۸۵ شرکت آسان موتور پا جای آن ها گذاشته و با واردات آزرا، سوناتا، توسان، سانتافه و کوپه، گامی بزرگ در عرصه وارد کردن خودروهای هیوندا موتور در ایران برداشت. این شرکت به مرور گونه های دیگر از این خودرو ها را در انواع سواری، نیمه شاسی و شاسی وارد ایران نمود.

انواع خودروی هیوندای وارد شده به ایران

خودروهای هیوندا دارای انواع مختلفی هستند که در یک تعمیرگاه هیوندای، تمام سرویس های مربوط به این ماشین انجام می شود. مدل های هیوندایی که توسط شرکت آسان موتور وارد کشور شده ، شامل موارد زیر است:

سانتافه
توسان
سوناتا
جنسیس
جنسیس کوپه
الانترا
آزرا
ولاستر
لمینت
سنتینیال
وراکروز
H1
آی ۱۰
آی۲۰
آی ۳۰
آی۴۰
آوانته
ix55

سرویس های دوره ای خودروها در تعمیرگاه هیوندا

یکی از بخش های اصلی نگه داری از خودرو، سرویس های دوره ای آن است. برخی از افراد باور دارند که این کار با توجه به هزینه های بالا، امری غیر ضروری محسوب می شود. اما، باید گفت که جهت نگهداری از یک خودرو و بالا بردن عمر مفید قطعات موتوری آن، انجام این آن ها الزامی است. این عملیات در تعمیر گاه های هیوندای انجام می پذیرد. به این صورت که تمامی تعمیرات اساسی موتور، صداهای قطعات، نشتی روغن ها، بررسی مایعات و سطح کیفیت آن ها بررسی و برطرف می گردد.

سرویس های دوره ای در تعمیرگاه تهران مدرن به طور کلی شامل تعویض کردن تمام قطعات مصرفی هر خودرو، صرف نظر از مدل آن است. در قسمت زیر برخی از سرویس های مربوط به هیوندا ذکر شده است

تعویض نمودن روغن موتور و فیلتر آن:

تعویض نمودن روغن موتور و فیلتر آن:

یکی از مهم ترین عوامل متأثر بر کارکرد عالی خودرو، روغن موتور آن بوده و کارایی فیلتر در این سیستم، پاکسازی روغن موتور است. در خودروهای هیوندا باید پس از هر دوبار تعویض روغن، یک بار فیلتر نیز عوض شود.

تعویض نمودن فیلتر هوا:

عدم تعویض به موقع آن، باعث ضعف در سوخت رسانی، خرابی رینگ های پیستون و مصرف بالا در سوخت مصرفی می شود.

عوض کردن تسمه تایم:

جهت منتقل کردن نیروی میل لنگ به سوپاپ از تسمه تایم استفاده می شود که به منظور ممانعت از پارگی در زمان مشخص شده توسط تعمیرگاه تهران مدرن ، باید اقدام به تعویض آن نمود. این قطعات معمولا در دور موتور بیشتر از ۴هزار دچار پارگی می شوند.

عوض کردن شمعک ها:

در صورت مشاهده هر گونه خرابی شمع ها باید سریعا آن ها را تعویض کرد. زیرا وظیفه اصلی این قطعات، آتش زدن سوخت مصرفی و هوای خودرو است.

تعویض کردن ماده خنک کننده خودرو:

سیستم خنک کننده ماشین همراه با مایعی که آن را خنک نگه می دارد، نقش به سزایی در کاهش حرارت موتور دارند.

عوض کردن لنت ها و روغن ترمز خودرو:

چک کردن، تعمیرات و عوض نمودن قطعات مربوط با ترمز خودرو، دارای نقش زیادی در یک رانندگی با اطمینان، ایمن و بدون آسیب دیدگی است. تعویض روغن ترمز در فاصله های معین امری الزامی بوده و باعث می شود که کارکرد و کیفیت خودرو برای مدت طولانی حفظ شود.

بررسی و سرویس باطری و دینام خودرو:

ذخیره کردن انرژی برق و تامین نیاز های برقی ماشین، توسط باطری امکان پذیر است. پس برای این که خودرو به درستی کار خود را انجام دهد، باید به صورت دوره ای آن را چک کرده و در صورت پایان یافتن ذخیره، باطری را تعویض یا شارژ نمایید.

تنظیم باد لاستیک ها و بررسی میزان استهلاک آن ها به منظور تعویض:

تعویض به موقع لاستیک های خودرو باعث بالا رفتن کیفیت در رانندگی، کم کردن از مصرف سوخت و بالا رفتن ایمنی خودرو می شود.

تست گیربکس ها و تعویض روغن گیر بکس:

تعویض روغن گیربکس باعث افزایش بازدهی و عمر مفید جعبه دنده می شود. زیرا قطعات چرخ های دنده گیر بکس، دائما در حال تماس با یکدیگر هستند و وجود روغن آن مانع از اصطکاک زیاد می شود. در صورت استفاده از خودروی هیوندا در شرایط دارای شیب کم، ترافیک حداقل و آب و هوای تمیز باید پس از هر ۱۰۰هزار کیلومتر، تعویض روغن صورت گیرد. (در این خودرو ها با کم شدن آب در گیر بکس، اقدام به تعویض آن نمایند.)

تعمیرات صندلی های برقی خودروی هیوندا:

در این بخش معمولا صندلی ها تنها به یک جهت می چرخند که برای به وجود آوردن چرخش آن ها به دو سو، باید کیت کامل قطعات را خریداری نمود. زیرا، این قطعه ها در بازار وجود ندارند و تنها تعمیرات بخشی از این صندلی ها امکان پذیر است.

تعمیر کیلس استارت:

عدم باز شدن در خودرو به واسطه ریموت و یا استارت نخوردن آن، به دلیل وجود مشکل در کیلس استارت بوده که باید در نخستین گام، باطری آن عوض شود.

تنظیم موتور:

جهت احتراق کامل، بالا بردن بازدهی آن و همچنین کاهش دادن پیشرانه خودروی هیوندا انجام می شود.

تعمیر فرمان و جلوبندی ماشین:

تعمیرات مربوط به جلو و عقب بندی خودرو، بررسی کردن بالون های کمک عقب و جلوی خودرو به منظور پیدا نمودن عیب یا نشتی، بررسی سیستم کنترل پایداری ماشین و پیدا نمودن عیوب آن، تنظیم کردن زاویه های چرخ، چک کردن ارتفاع خودرو و… را در این بخش انجام می دهند.

نکته: از میان سرویس های ذکر شده در قسمت فوق، برخی ماهی یکبار، برخی هر ۶ ماه و برخی سالیانه هستند. اما، بعضی از آن ها نیز به کارکرد خودرو ارتباط دارد.

علاوه بر موارد ذکر شده در قسمت بالا در سرویس های دوره ای، سیستم انژکتور شست و شو داده می شود، خدمات مربوط به برق از جمله سیم های خودرویی یونیت کولر و به طور کلی تمام سیستم الکتریکی خودروی هیوندا انجام می گیرد و مواردی از جمله، تعمیر کلید سانروف و بالا بر شیشه، تعمیر علامت های هشدار دهنده پشت آمپر، تنظیم عواملی که موجب آلودگی می شود، تنظیم چراغ های خودرو، بررسی سیستم تعلیق خودرو، تست برف پاک کن ها، تعویض وایر و…انجام داده می شود.

تعمیرگاه تهران مدرن برخی سرویس های اولیه به مشتریان خود ارائه می دهد که سرویس های ارائه شده توسط این شرکت در برگه های گارانتی خودروهای هیوندا ذکر شده است. این شرکت شرط استفاده از گارانتی را انجام تست اولیه در ۶ ماه اول شروع گارانتی یا در حدود کیلومتر۵۰۰ تا ۱۰۰۰ اعلام کرده است.

هزینه های تعمیرات عمومی در تعمیرگاه هیوندای
(تهران مدرن )

با وجود پیشرفته و لوکس بودن خودروهای هیوندا، راننده به تنهایی قادر به تشخیص و تعمیر این خودروها نیست. لذا، در این کار باید یک فرد حرفه ای تحت عنوان تعمیر کار به این مسائل رسیدگی کند. مکانی که تعمیرکاران خودرو و مهندسین برق، خودروها را در آن تعمیر می کنند، تعمیرگاه نام دارد و این شغل ها با توجه به تخصصی بودن آن ها، دارای بازار شغلی خوبی هستند.

همچنین تعمیرات تخصصی این ماشین دارای هزینه های بالایی است. اما، قیمت تعویض، تست، تنظیم و تعمیر قطعات این خودرو با مدل آن نیز بستگی و رابطه مستقیم دارد. در واقع خودروهایی که دارای قیمت بالایی هستند قطعات نسبتا گران تری نیز دارند. ولی، این موضوع نیز مطرح است که خودروهای بهتر و با کیفیت تر، امکان دارد در هر بار سرویس دوره ای هیچ هزینه ای در پی نداشته باشند.

ا وجود پیشرفته و لوکس بودن خودروهای هیوندا، راننده به تنهایی قادر به تشخیص و تعمیر این خودروها نیست. لذا، در این کار باید یک فرد حرفه ای تحت عنوان تعمیر کار به این مسائل رسیدگی کند. مکانی که تعمیرکاران خودرو و مهندسین برق، خودروها را در آن تعمیر می کنند، تعمیرگاه نام دارد و این شغل ها با توجه به تخصصی بودن آن ها، دارای بازار شغلی خوبی هستند.

همچنین تعمیرات تخصصی این ماشین دارای هزینه های بالایی است. اما، قیمت تعویض، تست، تنظیم و تعمیر قطعات این خودرو با مدل آن نیز بستگی و رابطه مستقیم دارد. در واقع خودروهایی که دارای قیمت بالایی هستند قطعات نسبتا گران تری نیز دارند. ولی، این موضوع نیز مطرح است که خودروهای بهتر و با کیفیت تر، امکان دارد در هر بار سرویس دوره ای هیچ هزینه ای در پی نداشته باشند.

شرکت هیوندا دارای خودروهایی با آپشن های فوق العاده بالا و قیمت مناسب است. به طور کلی هزینه های مربوط به تعمیرات آن ها، بستگی به حساسیت قطعات دارد. در این رابطه اگر بخواهیم فرق قیمت ها را در تعمیرگاه تهران در شرق تهران رو نمایندگی شرکت مقایسه کنیم، باید بگوییم که نمایندگی ها تحت نظر شرکت آسان موتور کار می کنند.

اما، هر تعمیرگاه هیوندا تحت نظر صنف تعمیرکاران فعالیت دارد. لذا در نمایندگی ها تمام قطعات ریز و درشت مربوط به سیستم خراب تعویض می شود که این کار، هزینه های فراوانی را به دنبال دارد. ولی، در تعمیرگاه روال کار به گونه ای است که باید فقط عیب آن قطعه برطرف شود.دارای خودروهایی با آپشن های فوق العاده بالا و قیمت مناسب است. به طور کلی هزینه های مربوط به تعمیرات آن ها، بستگی به حساسیت قطعات دارد.

اما، هر تعمیرگاه هیوندا تحت نظر صنف تعمیرکاران فعالیت دارد. لذا در نمایندگی ها تمام قطعات ریز و درشت مربوط به سیستم خراب تعویض می شود که این کار، هزینه های فراوانی را به دنبال دارد. ولی، در تعمیرگاه روال کار به گونه ای است که باید فقط عیب آن قطعه برطرف شود.

طریقه یافتن قطعه های اورجینال هیوندا

در این زمینه برای تامین قطعات اورجینال نیاز نیست که یک قطعه دارای هولوگرام باشد. همین که این قطعات را از یک تامین کننده معتبر خریداری نموده و به یک تعمیرکار خوب و ماهر نشان داده و قطعات به تایید او برسد، کافی است. پس در این رابطه نیازی به خریداری اصل قطعه ( فابریک) نیست و تنها لازم است که قطعه ی خریداری شده دارای کیفیت باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست