باتری سازی

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. باطری سازی
  4. chevron_right
  5. باتری سازی

باتری سازی؛ شغل برقکار خودرو چیست و چقدر درآمد دارد؟

باطری سازی، برق خودرو، برقکاری یا برقکشی خودرو، نام‌های مختلفی هستند که همه به یک شغل واحد یعنی ارائه خدمات تعمیرات سیستم برق رسانی در خودرو اشاره دارند.

به گزارش ایسنا بنابر اعلام دارالفنون، اگر به تازگی به این حرفه شغلی علاقه مند شده اید و می‌خواهید با ابعاد و جزئیات مختلف آن آشنا شوید، با خواندن این مطلب از موارد زیر مطلع خواهید شد:

خدمات مختلفی که توسط برقکاران خودرو ارائه می‌شود.
دوره‌های تخصصی این حیطه شغلی
میزان درآمد شغل باتری سازی
نحوه یادگیری و ورود به این حوزه شغلی

باتری سازی چیست؟

اتومبیل یکی از اجزای جدا نشدنی از زندگی ما انسان‌ها است و البته که مانند سایر وسایل الکترومکانیکی دیگر گاهاً دچار خرابی‌هایی می‌شود، که برای رفع آن‌ها نیاز است به متخصص تعمیرات همان بخش از خودرو مراجعه کنیم.

برای مثال اگر سیستم تعلیق خودرو دچار خرابی شود، لازم خواهد بود که به یک تعمیرگاه جلوبندی سازی مراجعه کنیم و اگر بخش‌های مکانیکی خودرو خراب شود، باید برای رفع مشکل به مغازه مکانیکی مراجعه کنیم.
حال اگر این خرابی مربوط به بخش‌های مرتبط با سیستم برقی خودرو باشد، باید به یک تعمیرگاه باتری سازی مراجعه کنیم. جالب است بدانید شغل باتری سازی یا برق خودرو درآمد بسیار زیادی داشته و به همین دلیل طرفداران بسیار زیادی نیز دارد.

چه حیطه‌های شغلی دیگری در زمینه تعمیرات خودرو وجود دارد که با برق خودرو مرتبط هستند؟

مشاغل و خدمات بسیار زیاد دیگری وجود دارند که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با شغل باتری سازی در ارتباط هستند. برخی از این مشاغل شامل موارد زیر هستند:

آموزش تیونینگ خودرو
آموزش ریمپنیگ خودرو
آموزش برق انژکتور
آموزش نصب دزدگیر خودرو

و سایر موارد دیگری که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با سیستم برقی خودرو سر و کار دارند.
جالب است بدانید که درآمد برخی از این حیطه‌های شغلی، به مراتبط از درآمد خود باتری سازی بیشتر است.

میزان تخصصی بودن مهارت برقکار خودرو

همانطور که پیشتر گفتیم، شغل‌های زیادی وجود دارد که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با باتری سازی ارتباط دارند. برای مثال یک متخصص تعمیرات ایسیو می‌تواند درآمد به مراتب بالاتری از یک تعمیرکار دیگر که خدمات ساده تری ارائه می‌دهد داشته باشد.

برای یادگیری برق خودرو به کجا مراجعه کنیم؟

حال که به جزئیات مختلفی در مورد میزان درآمد یک تعمیرکار باتری ساز خودرو آشنا شدید، ممکن است بپرسید که چه طور می‌توانید به این شغل فنی وارد شوید.

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که، برای افتتاح یک تعمیرگاه، پیش از هر چیزی به جواز کسب احتیاج خواهید داشت و برای دریافت جواز کسب، هیچ راهی جز شرکت در دوره‌های فنی و حرفه ای برای شما وجود ندارد.

به عبارت دیگر اگر بخواهید به یک تعمیرکار فنی برق خودرو تبدیل شوید، حتماً باید در کلاس‌های مورد تاید سازمان فنی و حرفه ای کل کشور شرکت کنید؛ که یکی از آن‌ها دوره آموزش برق خودرو متجمع فنی و حرفه ای دارالفنون ری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست